X
تبلیغات
رایتل
شنبه 3 اردیبهشت 1384 ساعت 19:54

                     های دیکتاتور !


          تولد در اتریش
 1889  Adolf Hitler

         شرکت در جنگ جهانی تول به عنوان سرجوقه  1914  

         زندانی شدن و نوشتن کتاب نبرد من  1924    

        انتخاب به عنوان صدر اعظم آلمانحمله به لهستان  1933

         مرگ در برلین   1945

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  به وجود آورنده بزرگترین فاجعه سیاسی ، کسی جز یک روستایی نبود. وی در سال1889در برونئوی اتریش به دنیا آمد. وی تحت تربیت مادری مهربان به نام کلارا پسری لوس بارآمد. در آن زمان هیتلر، از احساس گمنامی و خونخواری در رنج و عذاب بود. برق چشمانش این واقعیت را بیان می کرد که در دنیا موارد بسیاری وجود دارد که می توان آنها را کینه توزانه نگاه کرد. هیتلر جوان مست نمی شد، سیگار نمی کشید و حتی موجبات آزارو اذیت زنان را هم فراهم نمی کرد.در سال 1912از شهر وین که همه نوع نژادی در آن یافت می شد خارج شد و به شهر مونیخ که فقط آلمانها در آن اقامت داشتند، رفت.او برای اولین خود را شناخت. سرجوقه هیتلر، جایزه صلیب آهنی آلمان را نیز به خود اختصاص داد.هیتلر در سال 1919زندگی سیاسی خود را به عنوان عضو شماره هفت حزب کار آلمان آغاز کرد. اولین میتینگ رسمی حزب در سل 1920 در مونیخ برگزارشد.حزب جوان طی توطئه سال 1923 تلاش کردند تا قدرت را در دست بگیرند، ولی با ناکامی رو برو شدند، در نتیجه بیشتر اعضا کشده شدند و هیتلر نیز دستگیر شد. دادگاه او را به 5سال حبس محکوم کرد ولی او 9 ماه  بعد با شهرتی زیاد از زندان خارج شد و تک تک مقام های آلمان کرد . در همین زمان بود که بر قدرت و طرفداران حزب کار افسوده شد و حتی توانست در سال 1932 دویست و سی کرسی را به خود اختصاص دهد . در ژانویه 1933 پل فون هیندنبورگ رئیس جمهور پیر آلمان او را به عنوان صدراعظم انتخاب نمود و یک سال بعد در ماه ژوئن به عنوان پیشوای حزب نازی و در ماه اوت به عنوان پیشوای کل آلمان منصوب شد.

هیتلر به یک سیاستمدار تبدیل شده بود و جهان را به لرزه درآورد و میلیون ها مرد و زن بی گناه را کشت اما سرانجام  سائر« saar» در سال 1935 به آلمان بازگشت و در سال 1936 آلمان را فتح کرد. در جنگ با کشورهای اروپایی تنها بریتانیا بود که به سرکردگی رهبر جدید خود وینستون چرچیل توانست، هیتلر را زوزه کشان بر جای خود بنشاند.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo